Opastoiminta





Auktorisoidut matkailuoppaat toteuttavat tilauksesta opastettuja kiertoajeluja, tutustumisretkiä sekä kävelykierroksia Pirkkalaan saapuville vieraille ympäri vuoden. Tilaaja vastaa kuljetuksesta ja kierroksen sisällön, reitin ja keston voi räätälöidä oppaan kanssa omaan tarkoitukseen sopivaksi. Opastuksesta veloitetaan käytetyn ajan perusteella.

 

Katso lisätietoa kesän opastetuista bussikierroksista


Oppaiden yhdyshenkilö

Pirkko Veiranto
FM
040 742 5852 tai 033 681 579
pirkko.veiranto@kolumbus.fi
suomi

Oppaat

Pirjo Kivelä
kultaseppä, opettaja
041 440 8560
pii.kivela@gmail.com
suomi

Anitta Lampinen
TTM
050 574 5740
anitta.lampinen@elisanet.fi
suomi, englanti, saksa, ruotsi

Helena Lindqvist
FM
050 541 1761
helena.m.lindqvist@gmail.com
suomi, ruotsi, englanti, ranska

Laurenzia Mäntysalo
040 730 7483
Laurenzia@iki.fi
suomi

Arja Rinneaho
Opettaja, KM
050 345 1554
arinneaho@gmail.com
suomi

Kirsti Turkia
FM
040 0390503
kirsti.turkia@gmail.com
suomi, englanti

Tero Kotti

Sanna Saastamoinen

Sirpa Liimatainen